ANIMACJE TEMATYCZNE

Kolejnym elementem Interaktywnej Ścieżki Historycznej w Mikstacie są animowane pokazy slajdów zawierające historyczne fotografie. 

ANIMACJE UZUPEŁNIAJĄ WYSTAWĘ

Animacje możesz zobaczyć na tej stronie. Niemniej stanowią one uzupełnienie do reprodukcji zdjęć prezentowanych w jednej z sal Muzeum Regionalnego w Mikstacie. Tam animacje możesz oglądać dzięki "Interaktywnemu kioskowi", który znajduje się w sali z fotografiami. 

NAJSTARSZE DOKUMENTY

Najstarsze, odnalezione dokumenty związane z Mikstatem i jego mieszkańcami. Dokumenty z lat 1639 - 1782.

HISTORIA RYNKU W OBRAZACH

Rynek w Mikstacie był świadkiem wielu wydarzeń. Historia rynku w obrazach od roku 1911 do współczesności.

HISTORIA MIKSTACKIEJ FARY

Mikstacka fara w obrazach. Animacja pokazująca zdjęcia zarówno starego, drewnianego kościoła, jak i zdjęcia zrobione podczas budowy nowego oraz z uroczystości Konsekracji nowego kościoła.

SYNAGOGA W MIKSTACIE

Mikstacka Synagoga czyli zaglądamy do świata, którego już nie ma. Zobacz jak wyglądał budynek synagogi na początku XX wieku, w roku 1938 oraz podczas przebudowy budynku w roku 1961.

HISTORIA OSP W MIKSTACIE

Mikstaccy strażacy czyli wybrane obrazy od uroczystoći 20 lecia istnienia Straży Pożarnej do uroczystości 90 lecia OSP w Mikstacie. 70 lat w pigułce.

MIKSTAT I MOTORYZACJA

Mikstat to nie tylko ludzie i miejsca. To również motoryzacja. Udało nam się pozyskać kilka ciekawych zdjęć zawartych w animacji, które pokazują kilka pojazdów w różnych interesujących okolicznościach.

MIKSTAT INDUSTRIALNY

Niezwykle ciekawe zdjęcia znalazły sie w tej animacji. Są tam między innymi plany budowy nieistniejacej już cegielni, która znajdowała się przy dzisiejszej ulicy Grabowskiej.

MIKSTACKIE ORGANIZACJE

Mikstaczanie na zbiorowych fotografiach z lat 1890 - 1945. Galeria koncentruje sie na zdjęciach grupowych rozmaitych zespołów oraz organizacji.

MIKSTACKIE DZIECI

Młodzi Mikstaczanie i ich nauczyciele uwiecznieni na zdjęciach klasowych pochodzących z lat 1910 - 1952.

FOTOGRAFIE RODZINNE

Mikstaczanie prywatnie czyli zdjęcia dawnych mieszkańców w towarzystwie głównie członków ich rodzin. Najstarsze zdjęcie w tym zestawieniu pochodzi z roku 1906.

KONTAKT
M-GOK w Mikstacie
ul. Chopina 1, 63-510 Mikstat
tel: 62 7310048
mail: mgokmix@vp.pl

ADRES MUZEUM
Interaktywna Ścieżka Historyczna znajduje się w Muzeum Regionalnym w Mikstacie, ul. Kościuszki 4